Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Den D rok poté a týden před..

Asi již mnoho z diváků ČT si všimlo krátkých prostřihů v pořadu Den D čtvrté série, kde se to mihne nějakým tím naším tubusem, případně ksichtem :) I když nebylo dlouho jisté, zda bude tato již natočená řada po programových úpravách zařazena do vysílání, nyní je s odkladem v plném proudu a je na čase trošku povyprávět o celém tom zážitku, který jsme si z natáčení odnesli a z pocitů, které týden před odvysíláním máme.

Nutno předeslat, že natáčení probíhalo v červenci 2011, čili přesně rok před vysíláním. Od té doby jsme v mnoha věcech pokročili, vyrostli, zmužněli a získali nějaký ten nadhled. I když jsme s naším Mixit zrním nebyli před kamerami TV zdaleka poprvé, dodnes nevíme, zda budeme po odvysílání kráčet ulicí hrdě jako pávi nebo naopak lézt pár měsíců kanály pro samou ostudu :) Ostré natáčení s investory ve studiu probíhalo hodinu a bylo plné zvratů, výsledek čtvrthodinového sestřihu i našeho osudu je tedy plně v rukou režiséra a střihačů.

Jak to slušelo Mixit tubusům v TV.

My jsme stejně jako většina ostatních uchazečů o investici šli do pořadu s náležitě vysokými nároky na výši investice i "níži" podílu, který za to nabízíme. S podrobnostmi i výsledkem Vás ale necháme samozřejmě překvapit 25.7. po desáté večerní na ČT 1.

Co ale můžeme prozradit již nyní?

- Sestava investorů je v této řadě opravdu milá a obavy mohl mít jen uchazeč, který přišel s kontroverzním obchodním záměrem či pohledem na věc.

- Pan Rostock nezklamal, je opravdu natolik zábavně ironický, jak působí v TV. Nutno podotknout, že má i řádný přehled, jelikož jako první začal narážet na vedlejší podnikatelské aktivity jednoho z nás.

- Strávit hodinu natáčení ve studiu v 30'C vedrech pod drobnohledem investorů je vyčerpávající více než stěhovat tuny uskladněných pytlů s vločkami.

- Představené výsledky naší činnosti stihly za rok od natočení vyrůst 3x až 4x. Přesto není financování růstu žádná legrace :)

A tak to slušelo nám..

- Náš záměr získat investici na výpravu za exotickými surovinami na trhy asijských zemí (hlavně megalomanské Číny) byl krátkozraký. Dnes již víme, že přestože jsou tamní trhy největšími na světě a suroviny s trochou hledání kvalitní, problém je v samotných obchodnících, kteří mají zkrátka jiné návyky, než jsme zvyklí. Navázali jsme tedy pevné obchodní vztahy s evropskými partnery a můžeme se označit za dodavatele takřka výhradně českých vloček a cereálií. Ovoce a oříšky jsou z celého světa  a jejich původ je uveden u každé z nich.

- Chtěli jsme rovněž proniknout do obchodních řetězců. Ani tudy cesta nevede,  jelikož jsme velmi záhy zjistili, že tito  odběratelé nehodlají hrát rovnou hru s výrobci kvalitních potravin, jakými jsou i naše müsli, kaše a sušené ovoce a oříšky. V podstatě vás nechají "nažrat", vybudovat výrobní kapacity a poté postaví na rozcestí - prodávat levné podřadné produkty nebo pomalu zemřít. My jsme se vydali cestou vlastní distribuce a do soukromých obchůdků, což je nejen výhodnější, ale i velmi pracovně příjemné.

- Spousta z našich záměrů se ale za uplynulý rok realizovat povedla, jako například přestěhování do již třetí provozovny, která nabízí široké možnosti dalšího růstu a hraní si. Daří se vyvíjet i nové produkty, na jejichž spuštění se více než těšíme. S tím souvisí i nový web, který je sice plný nápadů, hravé grafiky a udělátek, ale s jehož testováním si musíme dát na čas. Není nic horšího, než spustit s velkou slávou nové stránky a zjistit, že je to ve výsledku jeden velký průšvih :) Velkou radost nám dělají i odběrná místa, díky kterým mnoho z vás - našich milých zákazníků - již může vyzvednout své dobroty bez poštovného kdykoliv kus od svého domu.

... jak hodnotíme vystoupení s ročním odstupem? To si troufneme shrnout až po odvysílání. Výlet do Brna i setkání s celým štábem byl velmi adrenalinový i příjemný zážitek, přesto jsme cestou zpět do Prahy po D1 museli odbočit a vydýchat celou zkušenost jednodenní pracovní neschopností u vltavské přehrady :)

Budeme se těšit na Vaše reakce!

Tady jsme se potili během natáčení..
Zpět na všechny články

18 Komentářů k článku Den D rok poté a týden před..

Radek

Radek

Držím palce, vím o vás už dlouho, ale vůbec jsem netušil, že jste až tak vyrostli :) Nevíte, zda bude pak díl Dne D ke shlédnutí i v archivech České Televize?

Odpovědět
Lukáš

Lukáš

Díl bude ke shlédnutí hned po odvysílání. Licence bude expirovat zhruba v září 2012 takže bude dost času na to si jej zpětně přehrát

Odpovědět
Vlastimil Vavrů

Vlastimil Vavrů

Hezky clanek a hezky rust! Vas byznys se mi hodne libi. Stejne jako muj (kontaktni cocky) je to postaveno na vernosti zakazniku. At se vam i nadale hodne dari! Udelali jste kus prace.

Odpovědět
Kvítí

Kvítí

Zdravím! :-) Včera jsem zhlédla Vámi zmiňovaný pořad. Díky němu jsem Vás poznala a už jsem si objednala mixík na ochutnání :-) Podle mě jste se rozhodli správně, že jste nabídky investorů nepřijali, vše není jen o vydělávání peněz… Moc Vám fandím a držím palce! ;-)

Odpovědět
Lenka

Lenka

Kluci, fandím Vám!!! Je to skvělej nápad, kupovala jsem tubus jako dárek (který je velice originální) a sama jsem jich také pár měla, jsou bezkonkurenční! Snad i bez investorů zvládáte vše tak, jak chcete a budete na trhu ještě hooodně dlouho, DĚKUJU. <a href="http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318881162-den-d-iv-rada/311292320260012-den-d-iv/">http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318881162-den-d-iv-rada/311292320260012-den-d-iv/</a>

Odpovědět
Michal

Michal

Včera jsem Den D viděl. Překvapuje mě, že to dávaj až po roce. Podle mě investor vybrán dobře, celému projektu dávám palec nahoru ;-)

Odpovědět
Irena

Irena

Den D patří mezi naše oblíbené pořady, dopadli jste velmi dobře, o to žádný strach. Ještě lépe jste dopadli loni – v okamžiku, kdy dcera “doručila” Mixit do naší rodiny. Od té doby konzumujeme a informujeme okolí. Vykašlete se na řetězce, minulý týden jsme “ulovili” další odběratelskou rodinu… A vyrábějte!

Odpovědět
Evi

Evi

Dozvěděla jsem se o vás právě díky včera odvysílanému dílu Dne D. Působili jste jako kluci, co měli skvělý nápad a pořádně na něm zapracovali, a myslím, že by pro vás byla škoda přistupovat na podmínky investorů tak, jak je nabízeli. Věřím, že se vám bude dařit i bez nich:-)

Odpovědět
Zuzana

Zuzana

Ahoj, včera jsem Vás viděla v telce, fandim Vám kluci!!…strašně se mi líbí Váš nápad – určitě si něco namixuju :)

Odpovědět
Síma

Síma

Ahoj kluci, včera jsem shlédla pořad Den D, ač se mi zdají investoři dost drsní, byla to určitě dobrá zkušenost. Už jsem si objednala mixík a těším se na něj. Řekla bych, že jste včera získali spoustu dalších odběratelů. Držím palce. Mějte se.

Odpovědět
Beáta Matyášová

Beáta Matyášová

Ahoj kluci, moc Vám fandím, jste inteligentní sympaťáci a Váš nápad je skvělý. Produkt mi je velmi blízký, jsem máma dvou malých dětí, navíc se věnuji zdravé výživě, momentálně píši dětskou kuchařku a jistě se stanu Vaší zákaznicí. Slyšela jsem o Vás již dříve, ale až Den D mě nakopnul kouknout na Vaše stránky:) Hodně štěstí a úspěchů a jen tak dál!

Odpovědět
Mira

Mira

Tak o kolik se vam zvednul pocet zakazniku po odvysilani Dne D? Rekneme den vysilani + dalsi dva dny proti prumeru :) Ja si po shlednuti zaznamu (den po vysilani) zrovna objednavam, tak by me zajimalo, kolik “nas” je :) )

Odpovědět
Lucka

Lucka

Kluci, byla jsem Vaší zákaznicí již v době první provozovny:-) Moc Vám držím palce, pokračujte v tom, co děláte, včetně výroby, kontroly kvality, radosti z toho, že to děláte “sami”. Nevzdat se svého dítěte:-) Kdybyste se báli rizika, nešli byste zezačátku do toho, dočeho jste se pustili…držte se!

Odpovědět
petra

petra

Den D jsem shlédla teprve dnes- miluju musli, jak je možné, že jsem o vás dosud neslyšela? Určitě si objednám :-) P.S. Moc fandim!

Odpovědět
Bára

Bára

Ahoj kluci, moc Vám fandím, myslím, že Den D pro vás byla minimálně skvělá reklama, jelikož spousta lidí o vás do této doby nevěděla. Také jsem vyzkoušela Mixík na vyzkoušení a myslím, že to není poslední zásilka od vás. Musli je skvělé a já se těším na další objednávku :-) Moc vám držím pěstičky a fandím vám ve vašem zdravém podnikání !!!

Odpovědět
Martina

Martina

Až do vysílání dne D jsem o Vás bohužel nevěděla, což je hrozná škoda, protože mixování müsli je přesně to, co naše rodina potřebuje. Já například nesnáším hrozinky, a zrovna ty jsou narvány téměř do 100% směsí a kaší dostupných běžně v řetězcích, což mě přivádí k šílenství. Syn je alergický na ořechy – opět šílený problém, protože každá běžná směs je obsahuje (i když někdy jen stopová množství). U Vás mohu oba naše problémy vyřešit hravě, za lepší cenu, s kvalitnějšími surovinami, a nemusím u toho strávit 2 hodiny mezi regály pročítáním složení jednotlivých směsí, abych nakonec téměř vždy odešla s prázdnou. Včera jsem objednala dva tubusy, a po doručení a degustaci v práci zajisté budeme objednávat hromadně – je nás moc :-) Přeju hodně dalších úspěchů.

Odpovědět
Kodl

Kodl

Velmi mě zaujala Vaše poznámka o obchodních řetězcích. Čím dál tím víc se utvrzuji, že mají zájem prodávat jenom levné sračky.

Odpovědět
Petr Břicháček

Petr Břicháček

Blahopřeji. Jste pro mě velkou inspirací. Přeju hodně štěstí.

Odpovědět

Komentář

Další články

0 Košík Nahoru