Mixujeme pohádkový Valentýn. ❤ Je tu zamilovaná kolekce dobrot a nový tubus

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit podporuje sportovce: Jakub Jakoubek

Mixit součástí sportovní cesty OCR závodníka Jakuba Jakoubky

Ahoj všichni Mixiťáci! Jmenuji se Jakub Jakoubek a je mi 22 let. Již od útlého věku se věnuji závodnímu sportu, mezi které patří atletika, stolní tenis nebo florbal. Nyní běhám na vrcholové úrovni OCR (Obstacle Course Races) jako je například Spartan Race, Predator Race či Gladiator Race. K extrémním překážkovým závodům (OCR) jsem se dostal před dvěma roky. Vždycky jsem měl cíl dělat sport na sto procent a dostat se na ME nebo MS. V OCR se mi to povedlo hned druhým startem a vybojoval jsem si místo na mistrovství Evropy a nominoval se také na Mistrovství světa v Anglie. Úspěšným kvalifikačním závodem byl pro mě Predator Race v Rakousku, kde jsem se umístil na 7. místě v elitní kategorii.

OCR je fyzicky i psychicky velice náročný sport. Brodím se bahnem, přelézám zdi, zdolávám nejtěžší ručkovací překážky, plavu nebo se plazím pod ostnatým drátem. Je toho opravdu spousta, co tento sport nabízí.Simona Spěšná, cyklistická reprezentantka ČR v cross-country  | Instagram @simispesna

Jakub Jakoubek, OCR závodník  | Instagram @jakub_jakoubek

Neuvěřitelná komplexnost! Musím se připravovat jak fyzicky, tak běžecky i silově. Největší čas v přípravě trávím běháním. V tréninkovém týdnu mám přibližně šest běžeckých tréninků, které se svým charakterem pestře liší. Kombinují se různé varianty, od základních běhů, přes kopce, intervaly, rychlostní úseky až třeba i k dynamickým prvkům. Úchop, shyby, vis a různé varianty na segmentech trénuji 3-4 týdně. Do toho také úchopová síla a vytrvalost. Právě úchop je v závodě jeden z nejpodstatnějších aspektů. Bez pořádné úchopové síly a vytrvalosti nemá člověk mezi elitními běžci šanci. V závodě Vás může i jedna malá chybka na překážce stát propad o několik míst.

Mezi mé další úspěchy kromě zmiňovaných startů na vrcholných akcí patří prvenství ve štafetě na Mistrovství České republiky 2019 a také 1. místo na Excalibur Race ve Vranově u Brna, dále stříbro na Gladiator Race v Holicích a Predator Race v Monínci, 3. místo na Predator Race v Dobřanech, 4. místo na českém šampionátu na 12km v OCR v minulém roce a také umístění v TOP 10 v Elite Spartan Race v Liberci.

Nadcházejícím vytčeným cílem pro mě je zlepšení, jak v běhu, tak i v překážkách. Budu usilovat o zařazení do reprezentace ČR překážkových sportů a příští rok bych rád vyběhnul nějaké pěkné umístění na mistrovství Evropy.

Při náročné přípravě potřebuji kvalitní stravu, a i proto jsem rád, že jsem se mohl spojit s Mixit. Můj nejoblíbenější produkt je Tubus plný ořechů, kde jsou namíchané různé druhy. Najdete tam pražené arašídy, jádra mandlí, pražených lískových ořechů, kešu ořechů, para ořechů, pekanových ořechů a vlašských ořechů. Dalšími mými oblíbenci jsou křupavé ovoce, které si pravidelně ráno přidávám do ovesných kaší, a Mixitky, které mi pomáhají přes den doplnit energii.
Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit podporuje sportovce: Jakub Jakoubek


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru