Máme poslední kusy Adventních kalendářů! Neváhejte s nákupem. TIP: vánoční kolekce s novinkami

Slavíme světový den štědrosti. Do pátku 3.12. zdvojnásobíme namixované dobré skutky.

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Jedno-müsli-hubky

Jednomüselně jsme se shodli, že s příchodem jara by to chtělo nějaký nový recept, díky kterému si budete moci připravit chutné mini cereální dobroty. Lehké, zdravé a samozřejmě parádně vypečené a křupavé, jednoduše ideální k zakousnutí třeba během posezení na sluníčku. :)

I když správně tušíte, že se bude péct, ničeho se nebojte.. stačí chvíle v kuchyni a sami se presvědčíte, že tento náš cereální výmüsl není žádný nesmüsl :).

 Na přípravu budete potřebovat:

  • vločky
  • brusinky
  • švestky
  • kešu
  • slunečnicové semínka

Tuto směs můžete zakoupit přímo u nás nebo si namixovat svůj z ovoce a ořechů podle chuti, doma pak stačí jen odsypat do misky a přidat:

  • bílý jogurt
  • třtinový cukr nebo med (větší mlsalové)
Mixit směs na pečení
Vám namícháme na míru.

Postup:

Celou müsli směs dobře promícháme s jogurtem, přidáme cukr nebo med tak, aby vznikla hustší hmota. Jestli máte náhodou doma sušičku na ovoce, takto připravenou směs naneste na fóliovou misku ve vrstvě hrubé asi půl centimetru a nechte přes noc sušit. Pokud takové zařízení doma nemáte, nevadí, směs můžete jednoduše nanést na plech, troubu předehřát na 180°C a zapéct cca 10 – 15 minut, až povrch zhnědne. Když plech vyndáte z trouby, doporučujeme nakrájet na pásky nebo čtverečky dle fantazie a nechat ještě volně usušit, dokud nebudou vaše müsli dobrůtky křupavé.

A pokud nemáte dost času nebo si chcete tyčinku vzít s sebou do práce nebo na cesty, máme ještě jednodušší řešení.. I naše müsli tyčinky Mixitky vám padnou jako ulité do kapsy.

My Vám jen popřejeme mnoho slunečních dnů, ideální společnost na procházky a nechte si křupat! :)

Nechte si křupat :)!
Zpět na všechny články

1 Komentář k článku Jedno-müsli-hubky

D.

D.

Jak dlouho mi takové musli tyčinky vydrží? Musí se sníst hned? Děkuji

Odpovědět

Komentář

Další články

0 Košík Nahoru