Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit podporuje: Movember

Movember je každoroční charitativní akce na podporu mužského zdraví a jeho prevence, jmenovitě například rakovina varlat nebo prostaty. Další tématikou je i upozornění na důležitost duševního zdraví a problematiku sebevražd. Hlavním znakem této akce je knír, v angličtině moustache - movember tedy vznikl spojení tohoto slovíčka a měsíce listopadu - anglicky november

Na podporu této akce se konala na Kladně i nadační soutěž Movember Trapbar Cup 2021. Reportáž od organizátorů:

Poslední listopadovou sobotu proběhl první ročník nadační soutěže Movember trapbar cup Kladno 2021. Jde o silovou disciplínu spočívající v mrtvém tahu se speciální osou – Trap barem.

Nápad se zrodil v hlavě Lukáše Berana, který se silovým disciplínám volnočasově věnuje. Za pomoci své ženy Míši a kamaráda Davida Fechtnera, který je majitelem pořadatelského fitness, uspořádal tuto akci, a její výtěžek se rozhodl věnovat fondu Movember. Ten asi není nutné představovat…ale opakování je matka moudrosti – fond se věnuje prevenci rakoviny prostaty, varlat a duševnímu zdraví mužů.

Téměř čtyřicítka soutěžících byla rozdělena do 5 skupin podle váhových kategorií. Ačkoliv by se zdálo, že jde o čistě chlapskou záležitost, zdraví můžu není lhostejné ani nám ženám a do soutěže se tak zapsaly i tři dámy.

V průběhu dne se nazvedaly stovky a stovky kil závaží a samozřejmě bylo překonáno mnoho osobních rekordů, jež udělali radost i soutěžícím, kteří se neumístili na předních příčkách. Absolutním vítězem dne se stal profesionální Strongman Pavel Zadražil, který předvedl téměř nadlidský výkon, když zvedl neuvěřitelných 382 Kg.

Celý den se nesl v duchu přátelské atmosféry, vzájemné podpory a úžasných sportovních výkonů. Celé startovné a další příspěvky vybrané v průběhu soutěže, nakonec v součtu překonali částku 50.000 Kč, která byla poukázána na fond nadace Movember.

Jsme nadšení, že se nám podařilo jako sponzora získat právě společnost Mixit. Ani nedokážeme říci, který z výrobků je náš nejoblíbenější. Mixit vždy přijde s nějakou novinkou, která zdravé mlsání posune zase o level výš. Závodníci velice ocenili, že jedna z cen byla právě Mixit kaše Petra Petráše nejlepšího českého powerliftera.

Pokud jste příznivci silových sportů, můžete se zúčastnit další akce, kterou pořadatelé plánují na jaře příštího roku. Pro bližší informace sledujte jejich Instagram.
Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit podporuje: Movember


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru