Předprodej adventního kalendáře Mixit zahájen. Nyní ušetříte 100 Kč + doprava zdarma

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Deník.cz: Horská výzva startuje už v pátek, o sportovce bude postaráno

Zdroj: Deník.cz 10.4.2014


Horská výzva startuje už v pátek, o sportovce bude postaráno

Kouty nad Desnou - Už tento pátek v Koutech nad Desnou odstartuje nový ročník seriálu Rock Point Horská výzva 2014, tedy v Česku unikátní seriál horského běhu a trekingu dvojic. Součástí prvního závodu bude i celá řada služeb a novinek pro samotné sportovce.

Nejen kulturní zpestření pro diváky a návštěvníky čeká na místě úvodního závodu Rock Point Horská výzva. Celá paleta služeb je totiž nachystána především pro samotné sportovce. V místě startu a cíle v Koutech nad Desnou tak nebude chybět ani speciální strava nebo fyzioterapeutka. Představena bude i úplná novinka nealkoholické pivo s příchutí zázvoru. Sportovci se zkrátka mají na co těšit.

„Jsem strašně rád za navázání nových partnerství, ale především za to, že naši partneři s námi zůstávají a pomáhají nám vytvářet akci na opravdu vysoké úrovni s mimořádně pestrým programem. Věřím, že tu účastníci budou spokojeni ještě více než loni," přeje si hlavní pořadatel seriálu Rock Point Horská výzva Pavel Zitta.

Závod v Jeseníkách bude ověnčen hned několika premiérami, s nimiž se účastníci tohoto seriálu outdoorových běhů dosud nesetkali. Před i po závodě bude možnost využít služeb fyzioterapeutky Mgr. Lady Králové ze Šumperka, která bude připravena především pro kineziotaping. Tato léčebná metoda je sice za úplatu, ale může pomoci rychlejší regeneraci nebo jako preventivní opatření před zraněním a přetížením svalového aparátu.

Každý se tak bude moci nechat „zatejpovat" přímo na místě. „Tapovat" se dá jakákoli část těla na běh se nejčastěji využívají kotníky, kolena, bederní případně krční páteř kvůli batohu a dále ramena. Po závodě je vhodné tapovat právě nohy nebo záda kvůli rychlejší regeneraci. Samozřejmě mohu poskytnout i fyzioterapeutické ošetření," upozornila fyzioterapeutka Lada Králová, která ví, co běžci při „Výzvě" potřebují sama v loňském roce doběhla na „shortu" bronzová.

Svoji premiéru na místě zažije horká novinka na trhu představená v uplynulém víkendu při pražském půlmaratónu nealkoholické pivo Birrel se zázvorovou příchutí. „Birell se zázvorovým extraktem neobsahuje žádné konzervanty, ani umělá barviva. Věřím, že si tento nápoj najde řadu příznivců mezi lidmi vyznávajícími zdravý životní styl," řekl marketingový manažer Birellu Luděk Baumruk a dodal, že Birell Zázvor je vůbec prvním nealkoholickým pivem na českém trhu se zázvorovou příchutí.

O catering a jídlo pro závodníky se postará vyhlášená Galleria Ristorante Napoletana, která připraví celou řadu plnohodnotných jídel. O výživové doplňky se pak postará Mixit, tedy speciálně namíchané müsli, které nebude chybět na jednotlivých občerstvovačkách, nebo si samotné doplňky bude moci každý nakoupit přesně dle svých představ.

Celý organizační tým obuje špičkové outdoorové boty Merrell a na ceny této americké značky se mohou těšit i samotní účastníci seriálu. Díky Dajbychovi a jeho Land Roverům bude trať pro pořadatelé dostupná takřka po celé délce. Veřejnost si tu navíc bude moci domluvit testovací jízdy. Víkend v Jeseníkách při prvním závodě Rock Point Horská výzva, který startuje už tento pátek, rozhodně nebude nudnou záležitostí.

0 Košík Nahoru