Předprodej adventního kalendáře Mixit zahájen. Nyní ušetříte 100 Kč + doprava zdarma

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Dobrý den s kurýrem: Nejlepší víno a delikatesy ve vašem okolí? Vinotéka u Václava

Zdroj: Dobrý den s kurýrem 18.11.


Nejlepší víno a delikatesy ve vašem okolí? Vinotéka u Václava

Pokud pojedete v Uherském Brodě přes kruhový objezd U Kollera, zkuste přibrzdit a zastavit se v neobyčejné vinotéce, jejíž příběh se začal psát v březnu roku 2013. Tehdy se mladý a nadšený devatenáctiletý student Václav Durďák rozhodl stát podnikatelem. Neodolali jsme a navštívili mladé majitele v jejich království vína a lahůdek, abychom jim položili pár otázek. 

* Co Vás vedlo k impulzu začít již při škole s podnikáním? 

Hlavním důvodem byla touha po samostatnosti, ale také po nových zkušenostech. Podnikat jsem začal již v 18 letech a otevřením vlastního obchůdku vše jen vyvrcholilo. S odstupem času zjišťuji, že jsem si vybral nádherný, dobrodružný a hodně podceňovaný obor. 

* Proč jste si vybral právě toto odvětví? 

Především mě přitahovalo víno samotné. Odmalička jsme jezdili na jižní Moravu a já každoročně strávil nějaký čas ve vinici a sklepě - tehdy ještě jako nezávislý pozorovatel. Rovněž mi v Uherském Brodě podobná prodejna hodně chyběla. Ne snad, že by se u nás víno neprodávalo, ale já to chtěl po zkušenostech získaných na vinici prostě dělat jinak. 

* Říkáte,,dělat jinak“. Co to ve Vašem podání znamená? 

Jednoznačnou orientaci na kvalitu! Mimo jiné také dbáme na osobní kontakt s našimi dodavateli. Se všemi tak máme velmi nadstandardní vztahy, což se odráží v naší spolupráci. Pravidelně své vinaře navštěvujeme a získáváme tak informace, které rádi předáváme našim zákazníkům a které se v jiných vinotékách, zaměřených pouze na cenu, nemají možnost dozvědět. Vína od těchto vinařů také pak můžeme prodávat za „sklepní“ ceny, což je pro zákazníka velmi zajímavé. 

* Co všechno můžete svým zákazníkům nabídnout? 

Řekl bych, že naší hlavní zbraní je osobní přístup a chuť se vzdělávat. S přítelkyní Anetou (rodačkou z Valtic) se pravidelně účastníme degustací a ochutnávek vína - ty také pořádáme v Uherském Brodě. Absolvovali jsme someliérský kurz a všechna vína v naší vinotéce nejdřív projdou našimi ústy. Výhodou také je, že jsme rodinný podnik. 90 % času jsem na prodejně já nebo přítelkyně. Když nemůžeme, například kvůli studiu, pomáhají nám moji rodiče, za což jim patří velký dík. 

* A můžu si u Vás koupit i něco jiného než víno? 

Samozřejmě! Na víno se sice specializujeme a tvoří největší část naší nabídky, ale již záhy po otevření jsme pochopili, že to nestačí. V nabídce máme tedy spoustu delikates k vínu, holandské sýry, ale také nepřeberné množství dárkových kazet. Poslední novinkou je čerstvě pražená káva z kudlovické pražírny. Za zmínku také určitě stojí müsli od mixit.cz, které je sice jen okrajovouzáležitostí, ale naši zákazníci si jej velmi oblíbili. 

* Prozradíte smělé plány do budoucna? 

Plán je velmi jednoduchý. Snažit se udržet a postupně zvyšovat kvalitu našich služeb i nabízených vín a tím dělat radost našim zákazníkům. Není nic lepšího než úsměv na rtech spokojeného zákazníka. 

0 Košík Nahoru