Prodlouženo do dnešní půlnoci: DOPRAVA ZDARMA na odběrná místa Zásilkovny. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Doma.nova.cz: Kdo nesnídá, tloustne a je unavený

Zdroj: Doma.nova.cz 12.11.2010


Cereálie se ke snídani výborně hodí

Cukry jsou pro tělo hlavním a nejrychlejším zdrojem energie. Jednoduché cukry umí tělo rozložit nejrychleji a jsou tak ideální, pokud potřebujete dodat energii okamžitě například při sportu. Složité cukry neboli polysacharidy jsou pak ideálním zdrojem energie právě pro snídani. Tělo je rozkládá pomalu a energie se uvolňuje postupně během celého dopoledne.

Ideálními snídaňovými jídly jsou proto například celozrnný chléb, cereálie a obilniny obecně, které jsou na polysacharidy bohaté.

Pokud máte ráno málo času a vaše lednička zeje často prázdnotou, pak je pro vás ideální snídaní müsli. Můžete si ho nakoupit do zásoby, dlouho vydrží a nevyžaduje dlouhou přípravu.

Ale pozor! Müsli a cereálie, které jsou cílené především na děti, jsou často doslazované, tedy plné jednoduchých cukrů, které se ke zdravé snídani nehodí. Proto je potřeba vybírat výrobky s nízkým obsahem cukrů a tuků a bohaté na vlákninu.

Pokud si nemůžete z nudné nabídky v obchodech vybrat, třeba proto že jste mlsní nebo trpíte potravinovou alergií, zkuste si sestavit svou osobní směs cereálií a müsli na www.mixit.cz. Máte zde na výběr více než 70 různých ingrediencí, navíc si směs můžete přizpůsobit své dietě.

0 Košík Nahoru