Předprodej adventního kalendáře Mixit zahájen. Nyní ušetříte 100 Kč + doprava zdarma

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

InStyle: Vášeň na jazyku

Zdroj: InStyle 6/2014


VÁŠEŇ NA JAZYKU

Čokoládu si lidé užívají už 3000 let a za tu dobu dovedli její chuť i vzhled k dokonalosti. Milují ji ženy i muži. Luxusní tabulka se skvěle hodí jako dárek na návštěvu, pro kamarádku k narozeninám i jako poděkování obchodnímu partnerovi. Nádherné a lahodné skvosty koupíte i u nás. 

Mléčnou, tmavou (hořká je nesprávné označení) a bílou čokoládu zná každý, ale gurmáni vyhledávají odrůdové čokolády z konkrétních plantáží a zajímavé kombinace chutí. Nejvíce ceněná (a adekvátně drahá) jsou zrna Criollo z mayské oblasti Mexika a Střední Ameriky. Vynikají jemnou chutí a výraznou vůní oproti obvyklé odrůdě Forastero. Třetí odrůdou je hybrid obou zmíněných zrn - Trinitario, který se používá zhruba v 10 % čokolád. 

ČOKOLÁDA NA PŘÁNÍ 

Na www.mixit.cz si můžete namíchat nejen tubus plný müsli dle vlastní chuti, ale také si objednat velké tabulky neobyčejné čokolády. Jsou zářivě barevné, ryze přírodní, s ovocem a ořechy a vzbuzují závislost. Fantastická je zelená s čajem matcha nebo chilli con pekan s kajenským pepřem - afrodiziakální účinky jsou prý zaručeny (255 g za 249 Kč). A v budoucnu si tu prý budeme moci i vytvořit vlastní příchuť.

0 Košík Nahoru