Předprodej adventního kalendáře Mixit zahájen. Nyní ušetříte 100 Kč + doprava zdarma

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Jak se namixoval Mixit

Zdroj: myimage.cz 6. 2.


Jak se namixoval Mixit | Rozhovor + soutěž

Jak se namixoval Mixit

by Radka Majchráková

Kdo by neznal Mixit? Voňavé, křupavé a lahodné müsli, které má úspěch nejen ve všech koutech Česka, ale i za hranicemi. Časem však nezůstalo pouze u müsli a nabídka se stále rozšiřuje. O vzniku a počátcích Mixitu se dozvíte v dnešním rozhovoru. Dočtěte až do konce, máme pro vás překvapení.

Mixit je dnes přední dodavatel müsli na našem trhu. Nabízí kvalitní výrobky, které sice nenajdete v každém supermarketu, ale spíše v prodejnách zaměřených na zdravou výživu a eshopech. Jaké ale byly začátky Mixitu a kdo za ním stojí? Zeptali jsme se Martina Wallnera a Tomáše Hubera, někdejších spolužáků z vysoké školy a zakladatelů společnosti Mixit.

 Jak Vás vlastně napadlo rozjet vlastní podnikání – nechtělo se Vám do klasické, stereotypní práce?

Není pravda, že by se nám nechtělo, ale prostě jsme se neviděli jako ty korporátní typy jako většina našich spolužáků a říkali jsme si, že šťastnější budeme, když budeme prostě zodpovídat sami za sebe. Navíc, kdy jindy začít podnikat, než když nezodpovídáme za rodiny, hypotéky a můžeme práci věnovat veškerý čas, tedy těsně po skončení školy.

Proč zrovna müsli? Nebyli jste spokojeni s nabídkou na trhu?

Müsli byla racionální volba. Hledali jsme něco online, co ale bude mít hmatatelné produkty a co u nás není. A to bylo právě míchání müsli. Viděli jsme v něm obrovskou variabilitu, navíc je trvanlivé, nerozbitné, relativně snadno se posílá, takže se nám zkrátka hodilo. Samozřejmě ale svou roli hrálo to, že na českém trhu v té době nebylo téměř dostupné neslazené, kvalitní müsli.

Byly chvíle, kdy jste nad svým projektem pochybovali?

Nad Mixitem jako celkem jsme nepochybovali asi nikdy. Jasně, že v prvních letech jsme se báli, jestli najdeme dost zákazníků, jako asi každý, kdo rozjíždí něco nového, ale nikdy jsme si neříkali, jestli nebyla blbost do toho jít.

Jaké byly reakce okolí, když jste Mixit rozjížděli?

Vtipné. Na jedné straně spousta lidí nevěřila, že míchání müsli na internetu může zaujmout dost lidí, na druhé straně nám ale hodně pomáhali na začátku, když byli mezi prvními zákazníky. A mimochodem, jsou jimi často dodnes.

0 Košík Nahoru