Prodlouženo do dnešní půlnoci: DOPRAVA ZDARMA na odběrná místa Zásilkovny. 

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Promiminka.cz: Snídaně, do které nebudete muset děti nutit

Zdroj: Promiminka.cz 8.12.2010


Snídaně, do které nebudete muset děti nutit

Děti a snídaně, to je ve většině domácností každodenní ranní boj, někde už dokonce předem prohraný. Děti většinou argumentují tím, že nemají hlad nebo že spěchají. A rodiče často podlehnou rannímu shonu a snídani jim takříkajíc odpustí. Přitom je snídaně pro děti extrémně důležitým jídlem. Studie prokázaly, že děti, které pravidelně snídají, jsou ve škole pozornější a lépe se koncentrují na zadané úkoly. To vede logicky i k lepšímu prospěchu.

Pravidelné a vyvážené snídaně vedou také ke snížení rizika dětské obezity, pomáhají předcházet vysoké hladině cholesterolu v krvi a u dětí tak častým bolestem bříška. Pravidelná strava pro tělo znamená méně stresu a energetických šoků, se kterými se musí vyrovnávat a celkově tak pomáhá ke zdravému vývoji dítěte.

Základními látkami, které by neměly v dětské snídani chybět, jsou kalcium, fosfor, magnézium a vitamíny A, C, B2 a B12. Často jsou tyto látky zastoupeny právě v základních potravinách, které nejčastěji konzumujeme k snídani – v ovoci, mléčných výrobcích, cereáliích. V rozumné míře by neměly chybět ani sacharidy, které tělu po dlouhé noci dodají energii a nastartují ho. Podle odborníků na dětskou výživu jsou vhodnou snídaní celozrnné cereálie zalité mlékem. Mléko s vlákninou dítě bezpečně zasytí na delší dobu a je zdrojem většiny doporučovaných látek.

Výhodou cereálií s müsli je také jejich snadná příprava, kterou zvládnou i děti. Jenom dávejte pozor na složení cereálií určených pro děti, chybou běžně prodávaných směsí je totiž přebytek cukrů a tuků a nedostatek minerálů a vitamínů. Ideální jsou sypané nedoslazované směsi müsli s oříšky a sušeným ovocem. A pokud vaše dítko těmto směsím neholduje, zkuste ho nechat namíchat si svou vlastní snídani. Na www.mixit.cz si může totiž každý namíchat svou osobní směs cereálií a müsli a přidat si do ní cokoliv, na co má chuť. Kromě mnoha druhů oříšků a sušeného ovoce si tam děti mohou přidat třeba i plněné polštářky, lentilky nebo čokoládu na mnoho způsobů. Záleží pak jen na rodičích, jak moc popustí svému dítku uzdu fantazie.

Mezi další doporučené dětské snídaně patří:

  • pečivo se sýrem
  • müsli tyčinky s ovocem a jogurtem
  • vafle s jogurtem a ovocem
  • čerstvé mléčné ovocné koktejly (takzvané smoothies)
  • celozrnný toast s burákovým máslem

Nepodceňujte snídani svých děti. Možná vás za to odmění lepšími známkami, určitě ale pevnějším zdravím a lepší náladou po ránu. A když si navíc mohou i pochutnat, tak je to přeci jen lepší, než jim vnucovat vitamínové tablety…

 O Mixit.cz:

Mixit.cz je internetový obchod nejen pro fanoušky zdravého stravování. Na stránce www.mixit.cz si může každý namixovat svou osobní směs cereálií a müsli z více než sedmdesáti různých ingrediencí, jako jsou různé cereální základy, sušené ovoce, semena, oříšky, ale i chuťovky jako čokoláda, gumoví medvídci nebo třeba lentilky či skořice. Součástí nabídky jsou i předpřipravené směsi vytvořené výživovými specialisty a nabídka surovin například pro celiaky nebo alergiky na určité typy potravin, které se v běžných směsích cereálií objevují.

0 Košík Nahoru