Adventních kalendářů už moc nezbývá! Neváhejte s nákupem. TIP: vánoční kolekce s novinkami

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Tubus plný ořechů!

Zdroj: fyi.cz 17. 12.


Milujete oříšky bez dochucování a různého vylepšování třeba čokoládou nebo cukrem? Pokud ano, tak právě pro vás je určen tubus plný ořechů od Mixit. Najdete v něm úctyhodných 400 gramů jader těch nejoblíbenějších oříšků. Jsou to mandle, kešu, para, pekanové a vlašské ořechy, dále pak pražené arašídy a lískové ořechy.

Ořechy můžete využít na pečení, přidat do snídaňového mixu a ochutit si s nimi cereálie nebo jogurt, případně si je vychutnat jako zdravé mlsání. Lískové oříšky obsahují látky, které pozitivně působí na hladinu cholesterolu a cukru v krvi, najdeme v nich také vlákninu, zinek, hořčík, vápník, železo i bor. Kešu oříšky jsou velmi bohaté na hořčík. Ze 100 g získáte více jak polovinu jeho denní dávky. Mandle obsahují nejvíce vlákniny ze všech ořechů a para ořechy vám dodají více jak 100 % denní dávky selenu a 50% dávku vitamínu E. Pekanové ořechy podporují trávení, obranyschopnost a pročišťují cévy. Vlašské ořechy patří zase mezi top 10 antioxidačních potravin a díky obsahu polynenasycených mastných kyselin pomáhají ke snížení hladiny cholesterolu. Největší botanickou zajímavostí arašídů je fakt, že nepatří mezi ořechy, ale luštěniny. Jak napovídá i název podzemnice olejná, tak v nich najdeme až 50 % převážně nenasyceného, ale zdravého rostlinného tuku. Konzumace ořechů obecně zlepšuje paměť, uklidňuje a pomáhá při stresu. Mixit tubus plný ořechů si můžete spolu s dalším nákupem objednat na Kosik.cz .

0 Košík Nahoru