Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

Mixit podpořil JamFest

JamFest – jak přiblížit zavařování obyvatelům velkoměsta? Přečtěte si reportáž od pořadatelů:

Zavařování a výroba marmelád je pro obyvatele venkova a menších měst každoroční záležitost a představuje určitou tradici, kterou domácnosti dodržují. Ve velkoměstech je zavařování méně častý fenomén a není se moc čemu divit – lidé žijící v panelových domech mají omezené možnosti, kde si ovoce vypěstovat. Oblíbenost zavařování i ve velkých městech však v poslední době výrazně vzrostla. Tento jev může být samozřejmě připisován pandemii a lockdownu, kdy lidé najednou měli více času na to věnovat se novým koníčkům a aktivitám. Svůj podíl však mají i trendy ve stravování – podpora a konzumace lokálních surovin.

Studentský projekt JamFest využíval současných trendů a propojil lokální výrobce marmelád s hudbou a tvořivými workshopy. Už v samotném názvu JamFest se skrývá slovní hříčka – jam jako džem a jam jako hudební improvizace, která byla taktéž součástí programu a vyvrcholením celého projektu.

JamFest proběhl 4.12 2021 na Žižkově v Prostoru39 a byl úspěšný. Akce probíhala celé odpoledne od 12 hodin a zakončena byla v 19 hodin večer. Prostorem se nesla příjemná atmosféra, která začínala už u vchodových dveří, kde probíhaly workshopy. Tvořivé dílny se nesly, podobně jako celá akce, v duchu udržitelnosti. První workshop se zabýval výrobou obalů z vosku a látky. Druhý naučil návštěvníky jak si vyrobit vlastní zápisník na recepty. Poslední možnost pro tvoření byla dílnička pro děti, kde si mohly nazdobit perníčky či linecké cukroví. 

Součástí programu byla i soutěž v hádání příchutě marmelády. Jako soutěžní marmeládu jsme zvolili dýňovou a následně jsme vybrali pět výherců, kteří byli odměněni balíčkem sladkých preclíků od Mixit. Značka Mixit dělala radost nejen výhercům, ale i stánkařům a hudebníkům, kteří na akci působili.

Byli jsme velice příjemné překvapeni, že na akci dorazili všechny věkové skupiny. Nejvíce se na akci pohybovalo studentů, ale nechyběly ani maminky s dětmi či páry v důchodovém věku. JamFest za sebou zanechal spokojené marmeládaře a ještě spokojenější zákazníky a doufáme, že se v budoucnu uvidíme na druhém ročníku.

 
Zpět na všechny články

0 Komentářů k článku Mixit podpořil JamFest


Komentář

Další články

0 Košík Nahoru