Předprodej adventního kalendáře Mixit zahájen. Nyní ušetříte 100 Kč + doprava zdarma

Špatně se vám mixuje? Něco nefunguje? Zkuste si prosím Mixit pustit třeba v prohlížeči Edge, my to zatím opravíme. Omlouváme se!

nova.cz: Snídaním Češi moc nedají, odbývají je a spěchají

Zdroj: nova.cz 21.10.


Snídaním Češi moc nedají, odbývají je a spěchají

80 % Čechů snídá maximálně 15 minut, třetina snídá až v práci a většinou jí pořád to stejné.

Dvě třetiny navíc snídani tráví sledováním zpráv nebo čtením emailů. A ani o víkendu se jejich zvyky nemění. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu českých snídaňových zvyklostí společnosti Mixit.cz, kterého se zúčastnilo více než 7000 respondentů.

“Průzkum odhalil především to, že pro Čechy není snídaně rozhodně nejdůležitějším jídlem dne a že to není jídlo, kterému jsou ochotni věnovat se víc, než je nutné. Jen málo Čechů si chce snídani užít," shrnuje základní výstup průzkumu Martin Wallner z Mixit.cz.

S výrokem "snídaně je moje nejoblíbenější jídlo" se ztotožnilo pouze 10 % respondentů a pouhých 32 % uvedlo, že je pro ně snídaně zásadní pro start dne. Češi nejsou ani fanoušky kávárenských snídaní - jen 12 % lidí si do kavárny nebo restaurace na snídaně zajde alespoň jednou za měsíc, zbytek odpověděl, že ven na snídani nechodí téměř nikdy.

Zároveň se ukázalo, že Češi nechtějí prvnímu jídlu dne obětovat příliš mnoho času - 80 % lidí nezabere snídaně více než 15 minut a třetina dokonce snídá až v práci, 45 minut a více po probuzení. Málokdo navíc snídá v klidu. Ať už internet, emaily, rádio nebo televize jsou společníkem 66 % respondentů, jen 17 % lidí se plně věnuje jídlu a 14 % si povídá s rodinou.

Snídaňové zvyky většina Čechů nemění ani o víkendech, k brunchům a bohatším snídaním se přiznala necelá třetina respondentů, s rodinou o víkendu snídá jen 30 %, zato více než 40 % lidí odpovědělo, že snídá totéž, co ve všední dny.

Dobrou zprávou týkajících se českých snídaní je naopak to, že Češi netrpí "spěchacími" zlozvyky. Téměř nikdo nesnídá za pochodu (jen 2 % snídají po cestě do práce), nespokojují se jen s pitím (3 % stačí k snídani pouze káva nebo čaj) a přehnaně nespěchají (8 % stihne snídani do 5 minut).

0 Košík Nahoru